Optymalizacja stron WWW

Optymalizacja strony internetowej jest podstawą do osiągnięcia przez witrynę dobrych pozycji w wynikach wyszukiwania. Bez tego nawet najlepsze działania promocyjne nie dadzą spodziewanych efektów. Pożądane aspekty optymalizacji można zauważyć w ożywieniu statystyk odwiedzin witryny, indeksacji podstron oraz osiąganie wyższych pozycji w wyszukiwarkach.

Nasza praca obejmuje:

1. Optymalizacja kodu

Polega na poprawieniu błędów w kodzie źródłowym, dzięki czemu roboty sieciowe mogą z łatwością poruszać się po podstronach serwisu. Blokujemy jednocześnie elementy, które nie powinny być przeszukiwane tj. panel administracyjny, katalogi ze skryptami, itp.

2. Optymalizacja treści

Podstawą prawidłowej optymalizacji jest tekst na stronie ponieważ roboty sieciowe pobierają strony www w formie tekstowej – bez wczytywanie obrazków czy animacji Flash. Bez wartościowych treści cała optymalizacja, choćby najlepsza, traci na znaczeniu, gdyż roboty sieciowe będą widziały tylko puste, mało wartościowe podstrony, co przełoży się na negatywną ocenę całego serwisu.

3. Optymalizacja struktury linków wewnętrznych

Warto zadbać o optymalizację linków, aby roboty wyszukiwarek mogły bez przeszkód nawigować po stronie internetowej. Linki kierujące użytkownika do różnych miejsc w serwisie pełnią bardzo ważną rolę w optymalizacji. To dzięki nim roboty sieciowe poruszają się po stronie, przechodząc do każdej części witryny.

4. Optymalizacja słów kluczowych

Robotom sieciowym trzeba wskazać odpowiednie słowa kluczowe, które Nas najbardziej interesują. Optymalizacja stron pod tym kątem jest konieczna, ponieważ wyszukiwarki same nie będą wiedziały na jakie wyrażenie skatalogować Naszą stronę www. Wiemy już, że strony internetowe bogate w unikalną, wartościową dla użytkowników treść, są bardzo atrakcyjne również dla wyszukiwarek… Trzeba więc zadać sobie pytanie „Jakie frazy powinni wpisywać internauci, aby dostać się na moją stronę?” i zawrzeć takie wyrażenia w tekstach oraz w znacznikach wybranych stron.